Кајгана Conj 2011 – Ват Јас дури и не…

3 Аниме Conji на одделение училница стил влезот банер. Се сеќавам кога јас се користи за да мислам дека беше топло гомно со печатење работи од мојот HP Deskjet печатач назад во основно училиште. Спомени.

Што можам да кажам? Кога дознав дека влезот цена беше само 20 долари за петок, Мислев дека навлегува во тој контекст е ќе биде многу. Но, да се види зошто Аниме Conji е само дел од трошоците на Аниме Експо. Относнотова, Јас отплесвам… сите Мора да започне некаде. Како и да се обиде да има некои забава за 30 минути бев таму.

Иако мојот престој таму беше кратко, Јас сè уште имаше пристоен време. Реквизитите за сите cosplayers кои ги споделите со своите слики да се преземат. Ви благодариме за слики!


Јапонија нуклеарна последици дечко дојде во Сан Диего што?


Еве линијата што го зафати целиот сиромашен-соби на хотелскиот комплекс во соба регистрација.


Имаше статуа таму со скршена брадавица.


Cosplay на Вегета од Dragon Ball Z (DBZ). Кои претставуваат е завршена 9000.


Последици засолниште човек Сват тим cosplayer и тај-боја дама.


Jiraiya на ERO-Sennin cosplayer чувари својата продавница од крадци.


Uzumaki Наруто cosplayer има храброст носење на отворен пети чевли во студената дожд.


Тоа беше толку замрзнување надвор, дека дури и ова пингвин беше ладно. Блескав очи…


Изгледа како Espada од Кајгана cosplayer. Оригиналниот карактер можеби сака кошарка чевли, како и…?


Vocaloid cosplayers Kagamine Рин и Miku Hatsune (лево кон десно)


Марио за да ја задави некои врат.

Оваа страница била објавена во Во-Betweeners и обележани , , , , . Ознаката на Линк.

5 Одговорите на Кајгана Conj 2011 – Ват Јас дури и не…

 1. Сирење вели:

  Хм зошто е Марио покажувајќи диво во неговиот препоните?

 2. A_Big_Herd_Of_Cows вели:

  haha…повеќе 9000!!!!!

 3. Nakioki вели:

  Buahahaha… класичен.

 4. Рин Kagamine вели:

  Дека не изгледа likie Рин или Miku о-о

Остави Одговори

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*