Кајгана

bleach iconВид: Акција
Вкупно Епизоди: Неколку Повеќе од 288 Досега…

Резиме: Kurosaki Ichigo одеднаш се посети од страна на ангелот на смртта, исто така познат како Shinigami, или “Смртта Бога.” Ненадејната средба искри пат што ги спојува животот и смртта.

Преглед: Колку што е хардкор аниме homos како да ги мразат на популарните покажува, Би да не се согласуваат и велат дека Кајгана е прилично проклето кул. Ликовите се единствени сепак лесен да се однесуваат на, и целиот црвено-сино-тим тимот сценарио прави задгробниот живот малку помалку за на крајот на живеење и повеќе за приклучување еден тим или некој друг по смртта. Тоа е или да умре и да заврши како душата јадење лошиот дух или да умре и да заврши како смрт Бог. Или ќе заврши како лоша роб во Rukongai за сета вечност. Относнотова, тоа е прилично интересен.

Единствениот проблем е тоа што на концертот работи во експлозии на crappy Полнет епизоди. Сигурен сум дека ова се случува на сите претстави кои работат минатото 100 епизоди. Иако, Не се сеќавам дека се било посран EPS во DBZ. О, добро, времињата се менуваат. Всушност, Не знаев што Полнет епизоди се додека не почнав да гледаат ова шоу. Се сеќавам еднаш се види со полнење епизода и велејќи, “Wtf, беше дека вистинската?” И сигурни како пекол не е. Иако, Ќе го кажам сега дека најмалку еден од Полнет лакови беше навистина кул.

Значи, ако си пациент Watcher, ќе направите како мене и да минатото спојници без flinching. Или, ќе се види на првите дваесет или така епизоди и да се откаже. Относнотова, го даде шут. Мислам дека ќе се допаѓа. Ако не сте зависник од страна на првите неколку епизоди, ти си веројатно безвредно простак, и јас ќе мора да ги двојка на вашиот испотени експлицитен лице. Уживајте во!

Кајгана Кајгана епизода Осврти


Кајгана: Епизода 288


Kurotsuchi Mayuri расте уморен од оваа епизода. Ichigo и Unohana се прошета низ Garganta, и Kenpachi и Yammy се вклучат во малку разривам. Продолжи со читање

Објавено во Кајгана | Обележани , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Остави коментар

Кајгана: Епизода 287


На полнење епизода на сите Полнет епизоди. Ohhh, да Кајгана студио за анимација… да jokers, сте… Гледам што се има. “Капетан брокула.” Треба да кажам повеќе? Продолжи со читање

Објавено во Кајгана | Обележани , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | 3 Коментари

Кајгана: Епизода 286


Ichigo добива фатени црвени раце по разговор-up Yammy. И Mayuri и Nemu пристигнат да го продаде неколку работи. Продолжи со читање

Објавено во Кајгана | Обележани , , , , , , , , , , , , , , , , | 2 Коментари

Кајгана: Епизода 285


Mashiro… Исто така…Ш о… Продолжи со читање

Објавено во Кајгана | Обележани , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Остави коментар

Кајгана: Епизода 284


А сеќавање на минатото Halibel е — пред Aizen и пред Espada. Нејзините авантури со Мила Роуз, Не-не, и Апачи. Продолжи со читање

Објавено во Кајгана | Обележани , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | 3 Коментари

Кајгана: Епизода 283

Lilinette cute smile
Starrk и Lilinette даваат се од себе да се борат надвор дека dirtbag Kyoraku! Исто така, Aizen за воспоставување на листа надолу за прекумерна жолта eyeliner. Продолжи со читање

Објавено во Кајгана | Обележани , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | 1 Коментар

Кајгана: Епизода 282

Love Pulling Rose out of rubble
Значи… геј диригент со камшик и тренерки-носи црна Еј со шилеста форма дилдо. Се погодени од било кој од своите оружја и тоа е илјади години од срам. Продолжи со читање

Објавено во Кајгана | Обележани , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | 1 Коментар

Кајгана: Епизода 281


Херпес. Продолжи со читање

Објавено во Кајгана | Обележани , , , , , , , , | Остави коментар

Кајгана: Епизода 280

Captain Soifon Looks
Ohh слатка Капетан Soifon… твоите очи… тие Пирс моето срце, и очаровам мојата душа. Би ви ја покажам мојата специјална OPS и љубов ви се допаѓа една вооружени божица дека сте LoL. Чекај… Каде е вашата други рака? Fuuuuuuuu! Продолжи со читање

Објавено во Кајгана | Обележани , , , , , , , , , , , , , , , , | 15 Коментари

Кајгана: Епизода 279

lisa yadomaru no undies?

Претпоставувам Vizard не веруваат во Долни алишта. Но, кој сум јас да се жалат? Претпоставувам дека кога Лиза-Чан беше изборот на нејзиниот вистински свет облека, таа мораше да се избере помеѓу очила и гаќи. И и, То, Тоа се некои убави чаши. LoL Продолжи со читање

Објавено во Кајгана | Обележани , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Остави коментар