Висока школа за мртвите

high school of the dead iconВид: Акција, Драма, Ужасот, Училиште
Вкупно Епизоди: 9 Досега…

Резиме: Студентите на урбана средно училиште се зашеметени од ненадејна појава на зомби напад. Хеликоптери сомнително лета над глава, минува во текот на училиште без двоумење, и на градот околу кампусот е во урнатини.

Такеши, Кралот, и остатокот од живеат студентите на телото мора да најде начин за борба против undead напад и избега на безбедноста.

Преглед: Како што можете да видите од сликата на лево, постојат девојки. (провери!) Постојат зомби. (провери!) И има едночудо гаќи и гради. (Проверка на! Проверка на! GIGGITY ПРОВЕРЕТЕ! GUUUGGGHAHHHHH!)

Настрана од границата pr0nz, шоуто е доста интензивно. Ми се допаѓа отсуство на какви било вистински голем superheros или луѓе со посебни овластувања. Тоа е само група на нормални големи boobed девојки (и како, две момчиња) VS. зомби апокалипса! Но, навистина, Висока школа на мртвите, ќе имате на штрек, и поголемиот дел од епизодите се врвна колку што е заговор движење е загрижен — Не спојници тука.

Во сите искреност, иако шоу може да изгледа како тоа е само наменета како фан на услуги, тоа го прави контакт на неколку потешки прашања. На пример, го гледаме она грда страна на општеството може да излезе, ако луѓе беа принудени да стори се што е потребно за да преживеат. И можеме да видиме што се случува со луѓето кога тие се принудени да живеат во прашање на живот или смрт начин на живот, каде што има само борбата против и водење, крие, и нема вистинска смисла на безбедноста на. Тоа не е сите сериозни иако; тоа е само забава шоу за да се види. Но, ако ги задржи очите отворени, може да најдете неколку длабоки мисли помеѓу сите panty снимки!

Да се ​​предупреди, постојат неколку крвави сцени, и тони на крв. Но, додека јас не мислам дека ќе се трауматизирани од оваа претстава,, ќе може да добијат boner. Само обидете се да не биде гротескна кучка свиња во врска со тоа.

HSOTD епизода Осврти


Висока школа за мртвите Епизода: 10 Куќниот ред Мртвите е


Бандата е безбедна од штета на зградата Saya е. Но, тоа не значи дека тие се ослободени од конфликт. Масажа boobies VS. Marikawa-сенсеи и против. нејзините родители! Продолжи со читање

Објавено во Висока школа за мртвите | Обележани , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | 2 Коментари

Висока школа за мртвите Епизода 09: На мечот и мртви


Ви се допаѓа начинот на кој јас ве информира за нов критика еј? 😉 Во оваа епизода, Такаши Komuro и Saeko Busujima! Продолжи со читање

Објавено во Висока школа за мртвите | Обележани , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | 2 Коментари

Висока школа за мртвите епизода 08: Мртвите пат кон дома


Kohta Hirano одобрува оваа епизода! Бандата се обидува да стигнат до куќата Такаги, но работат во целина многу проблеми. Луѓето можат да умре. Што ќе се случи следната!? Продолжи со читање

Објавено во Висока школа за мртвите | Обележани , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | 7 Коментари

Висока школа за мртвите епизода 07: Мртвото ноќ и мртви толпа


Wakey wakey, Shizuka-chan. Тоа е време да се по ѓаволите, на ова место!
Продолжи со читање

Објавено во Висока школа за мртвите | Обележани , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | 2 Коментари

Висока школа за мртвите епизода 06: Во глувото доба на ноќта

skeet
Ти мажу .... Зборови не може да се опише ... тоа е вистински една запотен, тоа е сигурно… Погледни, За Дури и се согласува! Продолжи со читање

Објавено во Висока школа за мртвите | Обележани , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | 2 Коментари

Висока школа за мртвите епизода 05: Улиците на мртвите

Panties
Ајде да видиме ... ако можам да ги сумира оваа епизода со еден збор ..... Гаќи!! Продолжи со читање

Објавено во Висока школа за мртвите | Обележани , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Остави коментар

Висока школа за мртвите епизода 04: Работи во мртов

Rei Boob Grab 1
Само види епизодата, и јас не одам да си легнеш, Јас не мислам дека ќе го земам овој далеку во оваа серија LoL! Продолжи со читање

Објавено во Висока школа за мртвите | Обележани , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | 1 Коментар

Висока школа за мртвите епизода 03: "Демократијата Според мртов"

pizzowner

Boobies, гаќи, Гор, и лебдат….. Што повеќе да се сака во Аниме од сите овие работи заедно, што убава хармонија?!?! Не е многу подобро од ова, но јас ќе го оставиме тоа за вас е да одлучите * winkwink * Уживајте во оваа прекрасна преглед на оваа неверојатна Кајгана “Висока школа за мртвите”! Се надевам дека ќе се добијат некои се смее од него! Продолжи со читање

Објавено во Висока школа за мртвите | Обележани , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | 1 Коментар

Висока школа за мртвите епизода 02: Бегство од мртвите

Shizuka Marikawa-sensei

Ах, да тоа е… тоа е многу добро! Се наоѓаме неколку нови ликови, вклучувајќи слатки сладок Marikawa-сенсеи! Исто така, изгледа Такаги-Chan и Kohta имаат некој вид на Чаби nerd љубов нешто се случува. Продолжи со читање

Објавено во Висока школа за мртвите | Обележани , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | 1 Коментар

Висока школа за мртвите епизода 01: Пролет на мртвите

High School of the Dead - Fan Service 13
Тоа е прилично епска серија. Изгледа тоа ќе биде исполнет со зомби, крв, и едночудо фан услуги. Yay! Продолжи со читање

Објавено во Висока школа за мртвите | Обележани , , , , , , , , , , , , | Остави коментар