Gundam 00: Будењето на Пионер – Генерално Преглед

Севкупно, Морам да кажам дека Gundam 00: Будењето на Пионер е добар филм. Анимација беше врвна што се очекува, и Битката сцени беа особено забавен. Секој обожавател кој го следи Gundam 00 серија ќе биде задоволство за да ја видите многу познати ликови во овој заклучок на 00 сага.

Овде е она што не мора да значи како иако: Alien ЕЛС. Зошто ЕЛС? Севкупната цел на небеските суштество било да се борат против вонземјани? Вие копилиња… Ајде… странци… навистина? Тоа дефинитивно беше пресврт на приказната — овој цело време, Мислев дека небесните суштество било ќе продолжи да влијае на човечката раса политички преку балансирање на моќта во текот на галаксија… да не се главната сила во борбата против туѓо суштества! Тоа е речиси … Не, тоа не… да чувствувам нешто како полицаец-од. Не можам да дознаам како да се стави крај на приказната, па ајде само да се бори против сите странци.

Относнотова, Ова е најлош Кајгана Осврти, и како такво, Јас сум нема да критика главните приказната на филмот многу. Наместо тоа, тука се теми јас план за да се покријат:

Јас. Генерално Преглед (Вие сте тука)
II. Момците кои изгледаат како девојки и девојки кои изгледаат како Момците
III. На само црна Dude во вселената
IV. Пичка-ass Били
Во. Гордоста борци
Ние. Feldt и Setsuna / Марина и Setsuna

Оваа стара перверзни…

Saji и Луис… Дали е тоа ветување прстен или свадба бенд?

Декарт Шаман, да арогантен копиле…

Не смее да FAP!

Алатници Almark… Тој само сака прегратка.

Мари и Mileina за да го војводата од

Leesa Kujo има некои совети за Feldt.

Подгответе анусот за простор слетување.

Момче? Девојка? И? Или… ниту… Tiera, секогаш ќе ни Сомневајќи.

Вие слаба копиле, Били. Вие подобро допрете DAT!

Премногу реалниот живот!!

Силен филмски улоги за Мари, Allelujah, и Лајл…

Види филмот, и ќе видите што зборувам.

Не е чудо што тој е луд.

Лидер на тимот, Греам Aker.

Feldt Грејс е snoozing на работа. Некој треба повеќе сон…

Во последните цвет во универзумот… тоа ќе бидат мои да се одржи! Setsuna притаен во позадина

Јас не се плаши од ништо или.

На ЕЛС е поинаков вид на трка…

Засекогаш calzone…

… толку долго што вашата кожа претвори сива.

Начин да се задржи на една дама чекање, Setsuna, ви пенисот.

Оди до Дел II од мојот осврт: Момците кои изгледаат како девојки и девојки кои изгледаат како Момците

Оваа страница била објавена во Gundam 00: Будењето на Пионер и обележани , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Ознаката на Линк.

4 Одговорите на Gundam 00: Будењето на Пионер – Генерално Преглед

 1. Сирење вели:

  Dude changing the subs was hilarious 🙂 You should do it more often

 2. Youf ool вели:

  Се согласувам за тоа! Сето тоа ЕЛС нешто беше луд… тоа беше, ако тие се одвиваат сите надвор само за да се уништи простор лименки…. ММЕ Кој прв!!

  Промена на под навистина беше забавно!!

 3. Negi-sensei01 вели:

  HAHAHAHAHAHA!!!!!!
  Така проклето смешно

Остави Одговори

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*