Висока школа за мртвите Епизода 09: На мечот и мртви

Да Да, Знам дека е долго време — премногу долго. (што рече таа.. Да.) But I’m back, и јас одам да објавам некои повеќе одличен литературен excremence. Знам дека сигурно ќе уживате.

Значи, конечно Komuro и Saeko добив неколку Showtime заедно. Оваа епизода навистина развива карактер Saeko е, и добие шанса да се види малку како Komuro чувствува за неа. Но… како да сум навистина се случува да се влезе во сето тоа. Можеби. можеби.

Едно нешто што би сакале да се напомене — бидејќи ова е првиот преглед по навистина долго freakin’ време, Сум се вклучени тон на Слики, така што читателите Ве молиме да уживаат оваа.

Го напуштивме надвор од епизода 8 со пожарникар jizzing на нашиот фрлија преку оваа слама ограда. Тие биле опколени од зомби во епизодата 8, па тоа е добра работа овие момци се појави.

Момците… или девојки… што. Не верувам дека тие се навистина од пожарна или. Кој знае од каде тие се од. Како што, впрочем, на течноста што се пука всушност изгледа еротика. Ф… каков вид на пожарникар гаси пожар со топла течност? Веројатно само еден куп на пичове работи околу градот jizzing на луѓето потоа бега. Шефот на љубовта експлозија парада е мајка Saya-Chan на.

Тигар колено!! Saya подготвува нејзиниот супер комбо на женското пожарникар. Aw geez, таков семејно обединување. На sidenote, Saya Такаги има некои ХОПС. Таа треба да им се придружија на кошарка или ограда-скокање тим. Shizuka само Marikawa herp'derpin’ околу haha.

Такаги е мајка…? Uhmm… мм.. Здраво, Г-ѓа. Такаги… Ми се допаѓа вашиот резервоари за вода… uhmm.. тоа се совпаѓа и со пламен-retardant ракавици.

Не заборавајте иако, вашите пријатели се уште се опколени, сте малку будала.

Такаши и Saeko се уште се заглавени таму.

Komuro, силна пикап линија. Замислете случува до целосен странец и им кажува дека. Please post your experience in the comments section at the end of this post 🙂

Welly welly welly… не е толку удобен, Јас. Еј момци, да внимаваш за тоа орда на зомби! А кога ќе завршиш, Не заборавајте да ги тргнеме чевлите пред да влезат во куќа, ние само дојде. Saya LoL… Дали сте trollin? Луѓето се обидуваат да избегаат од своите животи, додека оди дома да играат Skyrim, или со боја нозете… или што girly нешто што girly нешта…

Такаши и Saeko скок на од таму, но тие се уште треба да се направи својот пат во куќата на Saya е. Лил’ панк не сакате да carpool.

Тоа изгледа како Такаги-chan живее во Warcraft III замокот. “Нашиот град е под напад.”

Во меѓувреме, Komuro и Busujima-chan подготви на Џек некои продавници. Што се случува со Komuo и велосипеди? Вие обидува тешко, мојот пријател. Се обидуваш реално тешко.

Како господин дека тој е, тој нуди Saeko парична казна избор на облека за да изберете од.

Да, Ве молиме изберете од нашите различни посран облека. Имаме галоши, риболов јакни, и риболов панталони. Ве молиме, се чувствуваат слободни. Можеби зомби не ќе напад она што е веќе мртов… вашето чувство за стил! Bawww!

Ohhhh, па затоа Komuro сака велосипед толку лошо. Оди живее американскиот сон, Такаши Komuro. Прво нешто што е прво, секако, подобро промена која геј фризура на твое. Ова е средното училиште на мртвите, не Final Fantasy.

Хм… всушност, изгледа како да е фокусирана на момчето во постер. (Не хомо.)

Да, подобро да изберат џипот.

Ух О, Азиските возење штрајкови повторно…

\

… но тоа не е толку лоша како Азиските Одење.

Силен иронија. Благодарам за посочувањето дека од, Komuro. Многу нешта во животот поразот ти само. Зошто е небото сино? Зошто мртвите прошетка? Зошто се се уште живи?

Или…

Зошто се Облека Saeko на сите влажни? Овие работи, ќе учат од ден на ден, Komuro. О чека, Тоа е затоа што возеше во река!

На цел, веројатно. Ми се допаѓа тоа израз на Такаши. За жал Saeko, тоа беше несреќа. Хм?? Право? *nudge nudge* 😀

Силен поставување на голем цвеќе Saeko на градник. Јас бев во искушение да се изјасни на ова како на Fanservice слика на денот. Само почекајте…

Сигурен си дека се…

Зомби: “Јас сум жена, премногу.”

Зомби: “Добро збогум.”

Искуство мојот екран-фаќањето вештини!!!

Се разбира, ќе морате сите влажни… Вашето тело не е подготвена. Бидејќи сте ладно…

… можеби полетување повеќе облека? Да… Komuro го користите вашиот Jedi Mind Tricks, Знам дека е она што го правиш.

Чудно? Или тоа е некоја нова форма на комплимент риболов или таа нема поим за себе. Saeko, не сте чудни. Добро?

Добро… сега е време да се оди натаму. Срамежлив Saeko е насмевка.

По ѓаволите право тоа е во ред. Ви се допаѓа мојот екран-капа времето.

Не грижете се Saeko, Komuro Кун разбира. Lol.. убаво изразување Komuro. Ова е го гледа во Saeko.

…aaaaand сте разби. Hahah!

Во меѓувреме, на зомби се има ноќно време партија во град. Untz untz untz untz!… Сериозно иако, изгледа thy're само прави кругови околу тоа чешмата. Еден во зелена качулка е победа досега.

Време е да се уништи партијата од паѓа во вода фонтана. Знаете што се случува кога возите главата и првиот во чешма?

Бам, тоа е она што се случува. Ogoddd

Знаеш одговорот на тоа една, Saeko. Јас може да гарантира, ако theres чешма, езеро, езерце, реката, када, или да се отвори тапа, Komuro ќе најде начин да се сруши во неа.

Знаев дека ќе се разбере. Таа дури и не изгледа луд на сите… повеќе… како психо, наместо. Земете го? Saeko? Психо? е има… Тоа е повеќе од само еден умен игра на зборови. Прочитајте за, и ќе видите. Значи, Јас fumbled, Ќе допир на една интересна тема која е во тоа што Saeko е вид на психо. Сега, не се тоа извртени, таа е уште страшни. Јас никогаш не рече дека е лоша, но да се прочита на. Можеби тие крстиле Saeko поради “психо” фонетска сличност. (Што значи дека звучи исто, вцепенен ореви.)

На зомби подобро се подготват. Дрвен меч на черепот!

Mmm хм… Друга слика на неверојатна времето.

Леле Леле Леле, види каде ти точка која нешто. Некои луѓе може да биде алергични на дрво, знаете.

Да имаат дрвен меч вперени во мене, Мислам дека ќе ги имаат истите точно израз како овој човек.

Очигледно, Јас бев единствениот кој се најде лице кое зомби е смешно.

Да, земете сите овие зомби со само boken! Но Komuro речиси изгледа малку исплашена или можеби одложија? Тоа е еден од оние “Ух… OK….?” тип на изрази.

Неколку на ЕМО деца се појави! О, не!

Очигледно, Saeko се плаши од розова Bunny џемпери. Не се мислете, сега, жена! Тие ќе јаде долниот половина!

И тука доаѓаат! Смешни како постојат вистински зомби деца. Би Слика ако зомби доби одржи на детето, тие ќе јадат целата работа.

Saeko Busujima навистина мрази деца. Дали е тоа само ме, или очите повеќе Blue во оваа епизода? Па, не само повеќе Blue, но тие се издвојува повеќе од пред. Ова е една од ретките пати гледаме како на исплашен израз на лицето.

За среќа за неа, Komuro нема проблем со детонација деца се соочува со со пушка! Одлично!

Велат “Aahh ..”

Кликнете.

Бум! Раководител шут! (Дали тоа беше доменот навистина е потребно?)

Komuro спаси денот. Па, ред не денот, но тој сигурно спаси Saeko. Од овој момент, тие бегаат во некој вид на храмот и се кријат таму во текот на ноќта.

За срамота. Неквалитетна Saeko…

Komuro сега ќе чекаат тука тивко додека таа се менува облеката повторно. Lookin’ малку премногу среќен има пријатели.

Како што се одразува на нејзината слабост кон децата, Saeko не може да им помогне, но се чувствуваат тажни. Aww….

Без оглед на… време е за промена повторно.

Sneaky газ Такаши. LoL!

Знам дека си feelin’ лоша. Значи, има некои од овие fukin’ чипс.

О! Па, Тоа е добра работа таа не го јаде потоа. Чекај, Јас малку… така… ако една девојка е тажна, бидете сигурни да го предаде својот пренослив тоалет. Таа ќе го сакам.

Saeko: “На Fuk?”

Па, Беше студено надвор, и твојот неми газ чуваат возење во вода.

Значи, конечно дојде до метафоричен Месо и сирење на епизодата. Навистина, за еден човек да замрзне одеднаш го прават она што тие го прават најдобро… мора да има некој вид на причина за тоа.

Што ќе кажеш? (Премотување напред ретроспективи.)

Малку стапица.

Значи, привлече луѓето во вашиот пајажина на несреќата, Saeko О?

Запомни порано кога ќе го направи тоа Saeko – Психо корелација? Па, има Ya одат. Значи, таа сака притискање луѓе со стапови, Оди Слика. Тоа не е најлошото што сум слушнал на. Знаете, има луѓе од таму кои може да им помогне, но јадат песок секој ден — не дека имам нешто против нашиот песок јадење другари.

Aw човек, Не лудувам на мене сега. Мојата слика за вас е уништен. (Или тоа е креиран?) Хммм…

Па, најмалку не сте пијани и уклучен со пуканки… или нешто смешно како што.

Добие контрола, жена! Тоа само покажува, секој има слаби моменти.

Но, и покрај сето тоа, Komuro е прифаќање на. Полесно право што, прифаќање на. Тој веројатно е чекање за оваа. Komuro е многу повеќе од само прифаќање на *подбуцнеше подбуцнеше *

herp derp. чувствувам љубов.

Ѕиркаат на 'куку'! Неколку нешта се случија минатото ноќ. (Кои не се прикажани относнотова, па не се грижи за тоа) И сега тоа е утро. Земи малку погледнеме само во случај.

Saeko limbering и одредување здолништето. Знам што значи тоа. Aww нов прозорец

Момент = уништи. Komuro рече нешто по должината на линиите на… “Мислам дека зомби слушнале лисја.” Shit на бикови, тоа не е она што го слушнале, но барем тие имаа пристојност да почека до наутро да се обидат да се чувствува будали.

Во овој момент, уште малку засрами, Saeko е во можност да одам напред со газот-корне. О Полесно, btw, Запомнете дека таа е сега држи меч, наместо на boken. (Остар меч)

Snap од него!

Дали е чувство сакаат? Па, потоа само грабне неколку глупак. -Komuro Такаши.

Стискаш! Силна причина таму, Komuro!

Земи го како тебе тоа значи. Напомена Komuro око; Тоа е како тој фокусирајќи се сите негови енергија во градите во десната дланка ха, ха freaking човек.

Динг Динг Динг, и тоа е Фан Користење на денот! Врати Врати Врати! Зошто овој не и било која друга слика во оваа епизода? Па, што има фан услуги – провери. Таа има акција – провери. И тој исто така има оваа дополнителна развратен лице на Такаши што го прави овој слика фан услуга и малку смешен!

Толку мека…

Тоа е најдобро да Испрати вашите најдобри совети whilest грабање на гениталиите! Добива точка низ!

И сега дека имаш сите boobage може да го дофати, Време е за битка.

Види? Сите Saeko потребно е да имаат градите зафати. Се е во ред сега.

А мало и уверени насмевка е сè што треба да покаже. Знаеш таа е ќе започне некои газ сега.

Таа навистина уживаат во овој.

Shunpo!

Prepare your desktop wallpapers 🙂

Сите дека интензивните борби, доведоа до овој момент. О Lawd! Навлажнета и со сите зомби уништени, е време да одат во куќата на Такаги е!

Види, Ти реков јас тој не.

Тоа! Не ни обидува да ја негира она што исто така, сакаат, Komuro.

Во меѓувреме, во куќата на Saya е, Kohta и Алис имаат важно разговор. Прочитајте внимателно.

Зошто на “назад” навистина.

Гледаш, на “назад” е местото каде што тие “се лизга” “тоа” во. О хо, За, може да биде во можност да ги измамат Алис, но знам што сте до. Muhah

О човек, Не можам да верувам дека малку копиле глодар Zeke е се уште жив. Погледни го има, со отворена уста.

Saya Такаги, многу среќен за да ја видите Komuro и Saeko живи и здрави.

Но не толку среќни да се види дека тие се во друга оружје. Што ча gonna не за тоа, Saya-chan? Зарем не сте и Kohta малку на содржина?

Летање рака на Alice бар не остава преживеани.

Колку би било убаво и здраво, сите живи и здрави. Што начин да се заврши епизодата. Но… на Fuk? Ти дојде да се помири со неа темнина, Komuro? Како да се земе кредит сега се Ya? Saeko дојде да се помири со тоа себеси, foo! Но, сте сигурни дека не помогна, Ќе ви дадам дека. Што човек.

До следниот пат, пријатели. I’ll try not to make you wait so long 😉 Се гледаме повторно набрзо.

Благодарение на момците во текот на gg fansubs за донесување на оваа ревизија е можно. И, Еве еден линк до серија torrent за оваа епизода и повеќе!

Оваа страница била објавена во Висока школа за мртвите и обележани , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Ознаката на Линк.

2 Одговорите на Висока школа за мртвите Епизода 09: На мечот и мртви

 1. Сирење вели:

  Да во ред “Дојдов да се помири со неа темнина” Ние сите знаеме дека вашиот само супер возбудени дека ќе морате да коска луда девојка. Дури и не се обиде да ја скрив Komuro

  • Мајкл Мајкл вели:

   Јас не знам дали Komuro е trolling или ако тој биде сериозен. Што корист тој го прави својот, boning луди од нејзиниот систем. На тој начин таа може да се помири со која е таа.

   Но на начин, тоа е точно, до одреден степен.

Остави Одговори

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*