Висока школа за мртвите Епизода: 10 Куќниот ред Мртвите е

Оваа епизода ми се чини да се фокусира на две важни прашања. Првата тема е меѓу-релациони конфликт меѓу луѓето. Другата е масажа гради.

Сега, Што се однесува до односот конфликти одат, почнеме да ја видите новите битка помеѓу возрасни и деца. И ова навистина добива форма со конфликтот меѓу Saya-Chan и нејзината мајка, цело време со Komuro се некаде помеѓу. И тогаш, имаме конфликт помеѓу односот на Komuro-Rei и Komuro-Saeko. Ние само ќе треба да се види на со цел да се види како тоа се одвива.

Добро, тоа не беше толку тешко тоа беше?

Значи, како што велеше, Од друга важно прашање е масажа гради. Започнуваме епизодата со Shizuka-сенсеи даваат Rei назад масажа користејќи ја сопствен бренд на смазка. Значи, Што е тоа би требало да значи? Па, Ајде, сите ние имаме фантазија. Мислам дека… Ха… Јасно е дека ова е масажа смазка дека е произведен од страна на локалните јапонски производител благодарение на Marikawa-сенсеи.

Или… дојде од неа poosay. И сега, таа е триење целиот тело Rei е. Ница.

Тоа е главното обележје на епизода 10. More notes to follow 🙂 And please comment below.

Ве молиме погледнете го минатото епизода… Верувам дека тоа беше епизода 8 каде Такаши користи градите Rei како статив за неговата високо-придвижуван пушка.

Изненадување изненадување.

Па, ништо особено не е во ред тука. Но, вашата облека се блескав. Вид на чуден доколку сте навикнати на целиот аниме нешто. Потоа, не се забележи дека само за сè свети во секоја епизода, особено чиста облека. Сакам мојата облека glowed како што… но тие никогаш не ќе затоа што не перат.

Ах, да, Komuro изгледа толку добро во таа црна кошула. Само најдобрите на модата, Komuro.

Тоа, всушност тоа беше Komuro кажува Saeko дека таа изгледаше убаво во неа кимоно или облека. Јас сум веројатно не со користење на соодветна терминологија за она што таа го носи, но се надевам дека сум. Јас не сум дека picky под услови.

Како срамежлив.

Што… Што друго да мислам? “Можете да изгледаат убаво во тоа.” = “Личиш на курва на месец?” Не сум сигурен како друго што ќе го земам.

Да, смеат далеку будали. Само погрижете се да го подготвите Вашето anuses за претстојната инвазија зомби.

Ах, да, слатка детството, секогаш така среќни и весели. Вие подготви анусот за перверзни напад Kohta е. Мислам дека тоа е само прашање на време — подобро насмевка додека може да се малку Алис.

Сериозно, изгледа на сите дека sheit. Ако се погледне на лево, а потоа да горниот десен, ќе забележите уште две куќа структури. Тоа е како резервна копија куќи во случај некој да сабо на pooper во главната куќа. И тогаш го имате измамниците во долниот десен, Филипински стил! haha. Подобро да внимаваш Takagis, Ако дозволите оние измамниците остане таму премногу долго, вашата земја е добра како и нивни!

Двајца од измамниците чувари на нивните шатори.

Во меѓувреме, Hirano јаде на ШИШ-kabob во гаража.

Подобро види што ќе кажеш, Saya-chan, со набори-ass кошула. Никој да земе на дворски шут сериозно. Нешто како јапонската Женски верзија на квакер овес човек.

Ваквата строга мајка. Јас не гледам сличност меѓу неа и Saya-chan. Па, Можеби ако таа го промени косата. Нивните изрази се слични. Сите grr 'n sheit.

LOL. Кога овој човек појави надвор, Јас помислив дека е тој во иднина верзија на Kohta. “Дојдов тука за да ви покаже својата иднина… малку пријателот.” И да, тоа е вистинскиот живот.

Очигледно, ние мора да се соберат тука. Не ве спречи да престојуваат топлес сега, Дали тоа? mmm хм Ние сме тука да остане. И ова нè доведува до оваа епизода е Фан Користење на денот! Yay! Честитки Rei, ќе ја освоите наградата за повеќето boobage прикажано во една епизода десет. Среќно во наредните една!

Ајде да зборуваме за банани и сексуална innuendos.

Секако знае како да се побара Smackdown.

Ние веќе знаеше дека во епизода 1 или 2. 🙂

Види? Ти реков да се види твојата уста. Komuro важи и за задави слем, Каин стил.

Понекогаш, Ќе добиете толку фатени во вашата проблеми што не сфаќаат дека други луѓе имаат проблеми премногу. Ах и, таков е животот во Јапонија. Јас не се сеќавам на последниот пат кога го видов Такаши кренат како оваа.

Но, очигледно, никој не се грижи, како што сте се стави во длабока сон од Такаши и ramblings Saya е. Zzz…

ZZZZ…. Zzzz.z…..

Сите разбира работите на подобро кога е време за задави слем. Добар! Ќе Каин да се гордее. Добра работа Saya, и ви се заблагодарам Komuro.

Во меѓувреме, овој стар човек добива дома од училиште. Изгледа тој е заглавен во основно училиште за многу години. Се надевам дека ќе поминува еден ден.

Татко Ј / К Saya покажува за да се направат некои точки.

Тоа е човек кој се машки работи. За жал, тој исто така става момци да спие со неговото присуство.

Претпоставувам дека е еден начин да се покаже супериорноста. Како, ако јас да влезат во соба, и сите одеднаш движења да спијам. Би ги организира во смешни позира за моето задоволство глог глог глог.

Случајни гангстерски тип дама на семејството партија. Дури и таа е во искушение да се заспие со татко Saya е. Што beady малку очи имаш таму, пропушти.

LoL. Само chillin во фонтана, drinkin’ сите води.

Како е да се каже, “Те повика, фонтана зомби! Ајде да ја помош!”

Силни зборови од страна на командантот Очигледна. Како сите накурчени, додека пак велат дека ова не ве прави ништо повеќе право. Тоа едноставно го прави да изгледа како сте се бори со запек проблем за некое време сега.

Saya е, исто така, се бори против запек проблем.

Обиди се со средновековна меч, како еден од Berserk. Тоа ќе се скрши целото тело како отскочна на meatball. Hirano не најдобар почеток на борбата со Saeko. Таа ќе го Bop во главата со нејзиниот дрвен меч. 🙂 Well, се надевам дека тоа е една дрвена, а не нова, таа доби во епизода 9.

Броеви shnumbers… во овој момент, тврдејќи само отпад време. Откако ќе бидете сите удобно во замокот Такаги на слава, сите вас прибегнуваат кон расправии за неважни работи.

Saeko е силен мечувалец (жена) и Kohta е силен напаѓач. Јас јавуваа тие ќе се судри во одреден момент. Но, да се надеваме дека тоа не е ништо премногу голема. Во овој момент, иако, Мислам пиштоли Hirano имаат кулер борбата сцени, особено на неговите нокти пиштол во почетокот на серија. Тоа нешто беше страшно. Повеќе од тоа, Ве молиме. Тоа ме потсетува на прво лице-стрелецот го користи да игра одамна. :3

Знам дека е кажува Hirano да се излади го, Но, ако се надвор од превод, Се што треба е израз кој се вели дека, “О, не само нешто влезе мојата анусот,” ИЛИ “О, не, нешто едноставно излезе мојот анус.” Земи си ги собереш.

Што слатка дете кое Алис. Phaggot куче.

Понекогаш Најдобриот тек на акција е оној што бил повеќето едноставно и очигледно сите заедно. Набори работи се чини дека темата на оваа епизода.

Без причина, имаше freakin пиратски брод.

Океј беше причина — тоа беше за да се илустрира идејата за бунт. Но, тоа е толку сериозна работа, па јас само ќе го остават на кои. Ако јас да се објасни сето тоа, Јас можеби ќе мора да го промените насловот на страницата да БЕСТ Кајгана Осврти. Haw!

Saeko, Зошто мора да биде толку bummed од? Ве молиме не се. Ве молиме, биде безбеден.

На прв, Мислев Saya зборуе боја “глупости.” Понекогаш дислексија е одличен.

Saeko VS. Saya во не-безрезервен пудинг кафез натпревар. Saeko е нејзиниот меч, но Saya знае задави слем сега. Choke слем во пудинг за слатка завршувањето на потег, Не игра на зборови… Да, каламбур наменети.

Kohta Не можам да верувам како тесна облека овој човек се! Кога ќе може да се види Плешките преку грбот… знаете дека треба да престане да носи облека вашето бебе брат.

Hehe, Коса Saya е како слушалки. Mayday Mayday, доаѓаат во контролната кула!

Командантот Такаги користи Зашемети! Тоа е супер ефикасни!

Ве молиме не се Kohtas страшни оружје далеку. Тој веројатно може да се пука нив подобро отколку што може да относнотова.

Комплетна на духот, или полн со лелекаат phaggotry? Вие биде судија.

Па, “едноставно да” уште го прави за некои смешни сцени. Но, во сите искреност, Не сакам да се види Hirano трчаат наоколу без негова пиштоли и развратен изрази. Ова е првиот чекор во убиството исклучи овој лик. Не го направи тоа!

Да одат од се исклучително корисни за крајно бескорисна. Што смрди. Да го задржи оружјето, клекнал копилиња.

Kohta плаче, па тешко дека очилата поп исклучување на лицето.

Како Komuro вели, Kohta беше заштита на Saya со пиштоли. Без нив, таа најверојатно ќе биде мртов веќе.

На возрасните сакате да земе оружје Kohta е, бидејќи тие не се за деца. Но поентата на оваа епизода е да покаже дека Kohta, заедно со остатокот од бандата, не се деца повеќе. Неговите оружја се знак за неговата зрелост.

Во секој случај, Hirano само ќе биде пукање во зомби. Сакате помалку луѓе на вашиот тим, или повеќе? Можеби сакаат да ги земе за своја безбедност, но тоа навистина ми изгледаше како нешто слично на одземање на одредени играчки од бебе, поради страв дека случајно може да го проголта.

Иако тие се толку мали аргумент порано, Saeko уште поддржува корисноста Kohta во групата. Тие се пријатели, по сите. Но, тоа не го одвлекува вниманието од значење во нејзините зборови. Kohta беше исклучително храбар масни.

Нов десктоп позадина!!

Saya стапчиња за нејзиниот момче Kohta.

Командантот Такаги користи Leer! Тоа промаши.

Мајка Saya го користи шармот! Тоа е едвај избегна.

Saya користи луто експлозија! Тоа е се спротивстави со друг задави слем.

И тоа е крајот на Законот за 10, луѓе. Не во целина многу се случи тука, па јас сум очекува паметен 11 епизода, по оваа.

Како и во други критики за оваа серија, Овој преглед на Куќниот ред Мртвите не ќе биде можно без страшни луѓе од gg Subs. И тука е линк до серија torrent. Не заборавајте да се врати следната недела за нашиот преглед на следната епизода! See ya!

Оваа страница била објавена во Висока школа за мртвите и обележани , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Ознаката на Линк.

2 Одговорите на Висока школа за мртвите Епизода: 10 Куќниот ред Мртвите е

 1. Сирење вели:

  набори нешта е тема на епизодата? Да во право што сите знаеме на тема на епизодата е анусот… тоа и гради… и ред гради е темата на секоја епизода. и не знам зошто, но се смеев мојот задник исклучување на таа слика со Saya и косата слушалки

  • Мајкл Мајкл вели:

   Hnnngg дека е интересна идејата. Јас не го користат зборот “анусот” 5 пати во оваа writeup. Добро! Anuses тоа е. Haha се смеев на тој дел, како и. Вие не обично видите аниме народи се одржи нивната коса врати од ветер.

   Фустанот беше само така со набори со набори… како на работ на лазања. 🙂 Couldn’t help but notice

Остави Одговори

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

*