Gundam 00: Zgjimi i Trailblazer – Guys që të duken si vajza dhe vajzat që të duken si Guys

Tani, Unë e di se çfarë jeni duke menduar. Ju jeni duke menduar, “OK kjo është e anime, shumë njerëz janë tërhequr si krijesa femëror. Është vetëm rruga e artit.” Mirë, Tani unë kam parë një animes disa në kohën time, dhe Unë do të le fotot nuk flasin.

Ka një linjë të trashë në mes të dudes shtrenjtë-vizatuar, dhe djem që drejt-up duken si chicks. Dhe ju ata që e bëjnë anime, ju jeni reaaaally filluar të shtyjnë atë! Ju duhet për të lehtësuar deri në bending gjinore paraqitjet para se brezat e ardhshëm të marrë ide të gabuar. Unë do të thotë, kjo është tashmë “modës” për djemtë që të veshin atyre të ngushtë-ass “xhinse thatë,” që të gjej fyese për burrëri. Le të mbajtur ato ndikon në minimum, dhe le djemtë të duken si djem.

Merrni për shembull, tip me floke te gjata e kuqe. Unë mendoj se ai është një Innovade, dhe ai shfaqet në fillim të filmit, kur ne jemi futur në shaman Descartes. Por me supet e tij të ngushtë dhe i butë të qetë Vega-nga-rruga-Fighter flokëve, ai është i sigurt për të ngatërruar një djema pak. Kjo është zakonisht të referuara si një “Tarp.” Pastaj sigurisht, ka Billy Katagiri. Jo vetëm që ai të shfaqet vizualisht si një vajzë me një zë të thellë, pamja e tij ndeshjet e personalitetit të tij. Dhe së fundi, ne kemi marrë Tieria Earth. Një karakter të tillë të ftohtë… dhe sytë e tillë bukur… prisni wat?

Dhe pastaj nuk ka vajza që duken si djem. Unë kam qenë fillimisht do tek postimi i manekin Kati, por në mendim të dytë, ajo ka karakteristikat e fytyrës femërore.

Udhëheqësi femra Qeveria, aka qeni-përballur grua, është një histori tjetër. Ju do të shihni saj drejt e parë 1/4 të filmit, dhe ju nuk mund të humbasë e saj. Ajo duket si shumë e një njeriu se sa shumica e karaktereve meshkuj në shfaqje. Ata duhet të kenë dhënë Gundam e saj e saj…

Mbrapsht në Pjesën I të shqyrtimit tim: Rishikimi i përgjithshëm
Përpara për të Pjesës III të shqyrtimin e mia: Vetëm Dude Zi në Univers

Kjo është ajo që ju do të shihni nëse Vega nga Street luftarakë mori një punë si një hop zile.

Ju jeni marrë atje Billy…. ju jeni marrë atje…

Hide lodra përtypni tuaj.

Kjo hyrje ishte postuar në të Gundam 00: Zgjimi i Trailblazer dhe të etiketuar , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark permalink.

One Response to Gundam 00: Zgjimi i Trailblazer – Guys që të duken si vajza dhe vajzat që të duken si Guys

  1. Naki thotë:

    mirë mirë mirë… ju i flisni duhet të

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

*